نتایج جستجو برای عبارت :

طاهره

مراسم که تمام شد، نظرم نسبت به همه چیز عوض شده بود. دوست داشتم تا خانه بدوم، بروم دست بابا را ببوسم. دسترسی به قلب مادر داشتم  قلبش را می بوسیدم.
باور حرف های طاهره خانم سخت بود. اگر نمی شناختمش، می توانستم انکار کنم.
چند سال قبل که توی شهر پیچید همسرش با دوتا بچه و زن نجیبه و خانه و زندگی رفته سراغ زن دوم همه انگشت به دهان ماندند. طاهره خانم به کنار، برای هوسی آینده دوتا بچه را به فنا داد. ولی از این دخترک هم بعید بود. با این قد و قامت و زیبایی و پ
سلیمان یاری ، طاهره صفارزاده ،حسن مجتبی رمضانی ،لاله یگانه ، راوین غلامی ، سمین باهره ، داود پدرامی ، زهرا تورانی ، ارمان نصر حامد ، ابوزید بایرامی ، امنه ذارمین ، طاهره سلام زاده.  استعلام تحصیلی زهرا تورانی پسا ،عزل عزیزی ، مرتضی محمدی ، لیث عالم ، فاطمه براری ، کانون کادوس سال 1396 ،

^کتابی که می خوام معرفی کنم درباره ی اسطوره ای ست که داستانش برای هزاره ها قبل نیست،اتفاقا این اسطوره معاصر با زندگی کرده است.
خاطرات خانم مرضیه حدیدچی دباغ هست با روایت گری خود ایشون.^
زمانی که بانو مرضیه در بیت امام خمینی در نوفل شاتو به عنوان محافظ بیت خدمت می کردند، امام ایشان را خواهر طاهره صدا میزدند و این لقب بعد از این ، با ایشان همراه شد.
این بانو بعد از سالها شکنجه توسط ساواک، به خارج از ایران مهاجرت کردند و در لبناان و سوریه آموزش
امروز طاهره میگفت یه نفر توی اینستاگرام پرسیده که اگه میخواستن فیلم بسازن از شما، دوست داشتید اسمش چی باشه؟بهم گفت جواب تو چیه؟ درحالی که داشتم نیمچه‌آرایشی میکردم تا برم سرکار گفتم: نمیدونم، مثلا "مهدیه"گفت جواب بقیه دختر یخی، دختری در تاریکی و از این قبیل بودبنظرتون قشنگه؟ ینی چی آخهاصلا چرا یکی دیگه باید فیلم آدم رو بسازه؟
شیعه بودن به ادعا درست نمی شود، باید در عمل شیعه و معتقد به ولایت باشیم در باب ولایت آنچه مهم است اعتقاد عملی است نه زبانی ؛ رتبه ادب قلبی و عملی قابل قیاس با ادب در ظاهر و گفتار نیست .اعتقاد عملی به ولایت ائمه طاهره علیهم السلام قلعه امن و پناهگاه محکمی است در برابر مطلق گناه.
فرازهایی از بیانات حاج شیخ جعفر مجتهدی قدس الله روحه العزیز
رابعه بنت کعب قزداری بلخی (٩١٤-٩٣٤ م)
مهستی گنجوی (١٠٨٩-١١٥٩ م)
طاهره قرة‌العین (فاطمه برغانی) (١٨١٧-١٨٥٢ م)
عالم‌تاج قائم‌مقامی (ژاله) (١٨٨٣-١٩٤٧ م)
پروین اعتصامی (١٩٠٧-١٩٤١ م)
ژاله اصفهانی (١٩٢١-٢٠٠٧ م)
سیمین بهبهانی (١٩٢٧-٢٠١٤ م)
فروغ فرخزاد (١٩٣٤-١٩٦٧ م)
طاهره صفارزاده (١٩٣٦-٢٠٠٨ م)
شیما کلباسی (١٩٧٢-م)
غلامحسین ساعدی را از جریان‌سازان نمایشنامه‌نویسی می‌دانند. روانپزشک بوده است. اخیراً چند نامه خصوصی‌اش چاپ شد؛ نامه‌هایی به معشوقش.

نامه‌ها که را به ترتیب می‌خوانی، متوجه تکامل ادبیات او می‌شوی. جریان محتوایی نامه‌ها هم تغییر میکند. گذشته از اینها، برایم جالب است که با درونی‌ترین لایه‌های این شخصیت مواجه می‌شوم. گاهی مات می‌مانی. دلت می‌خواهد بگویی پسر داری گند می‌زنی؛ از تو بعید است. بعضی‌ها شک کرده‌اند که نامه‌ها واقعا مال س
آنچه در ادامه میخوانید بخشی از مکالمه چتی دیشب  من و یکی از دوستانم هستش  ستاره ها * منم مربع ها ■دوستم 
*سلام فاطمه خوبی میگم امروز دختر عمت رو تو دانشگاه دیدم خیلی دختر خوبیه
■ سلام دختر عمه من؟؟؟؟ مطمئنی من که دختر عمه ندارم!!!!
*اواا خودش گفت دختر عمتم نههه اشتباه میکنم شاید دختر داییت بود
■واااا طاهره حالت خوشه من که داییم ندارم مامانم دختر یکیه
* پس دختر عموت بود مالی میخوند دانشگاه یزد درسته؟؟
■ اشتباه میکنی من دختر عموی دانشگاه بروو
انگار دارم عادت میکنم به شنیدن توهین و تحقیر شدن از طرف مدیر گروه. حالا دیگه وقتی تو حرفاش بهم توهین میکنه بغض نمیکنم و بعدش گریه م نمیگیره. تا قبل از امروز ازش متنفر بودم اما از الان به بعد دیگه ازش متنفر نیستم. فقط دلم براش میسوزه که انقدر کوچیک و حقیره. حتی با وجود محیط خوب و پرورش دهنده ای که اطرافش داره باز هم در مرداب حقارت خودش دست و پا میزنه.
دکتر طاهره اسماعیل پور، دنیای تو انقدر کوچیکه که باعث شده خودت رو خیلی بزرگ ببینی. به امید روزی
پاورپوینت مبانی سازمان و مدیریت طاهره فیضی فرمت فایل دانلودی: .zipفرمت فایل اصلی: DOCXتعداد صفحات: 330حجم فایل: 2065قیمت: 15000 تومانبخشی از متن:دانلود پاورپوینت مبانی سازمان و مدیریت طاهره فیضی
تعداد اسلاید : 330
فرمت : ppsx
غیر قابل ویرایش
بسیار کامل
مناسب دانشجویان پیام نور
برای روزهای امتحان
فهم راحت تر مطالب روان تر از کتاب
فهرست مطالب :
بخش اول، سازمان
بخش دوم، نظریات مختلف مدیریت
الف)  نظریات سنتی یا کلاسیک
ب) نظریات نئوکلاسیک

بخش سوم، برنامه
«غمی
است که قلب مرا می‌فشارد، عذابی است که از دستش راحتی ندارم و نمی‌دانم تا چه وقت
این‌چنین خواهم بود، خدا می‌داند، روز و شب مثل کسی که خوره در جسدش افتاده باشد
ناراحت‌ام، قلب من مشتعل است بدون این‌که کسی بداند چه آتشی در آن شعله می‌کشد.
اختیار اگر دست من بود، هیچ‌وقت دچار چنین عذاب و شکنجه‌ای نمی‌شدم ولی به خدا،
اختیار دست من نیست. هرچه هست تو هستی تو، تو ... تنها تو... ».*

کاش در
عصر نامه می‌ماندیم؛ در عصر قلم و کاغذ و کلمه، عصر مُهر و
«غمی
است که قلب مرا می‌فشارد، عذابی است که از دستش راحتی ندارم و نمی‌دانم تا چه وقت
این‌چنین خواهم بود، خدا می‌داند، روز و شب مثل کسی که خوره در جسدش افتاده باشد
ناراحت‌ام، قلب من مشتعل است بدون این‌که کسی بداند چه آتشی در آن شعله می‌کشد.
اختیار اگر دست من بود، هیچ‌وقت دچار چنین عذاب و شکنجه‌ای نمی‌شدم ولی به خدا،
اختیار دست من نیست. هرچه هست تو هستی تو، تو ... تنها تو... ».*

کاش در
عصر نامه می‌ماندیم؛ در عصر قلم و کاغذ و کلمه، عصر مُهر و
فیلمی کوتاه در فضا پر شده است؛ مردی پشتِ در حرم حضرت معصومه ایستاده است و دوستانش را به حضرت زهرا قسم می‌دهد تا بیایند و آن‌جا را به «آتش» بکشند تا به حرم برسند.گروهی به این فرد حمله و متهمش کرده‌اند که می‌خواهد همان کاری را کند که اهالی سقیفه -بنا به اعتقاد شیعیان- با خانهٔ صدیقه طاهره کرده بودند.به نظر من، در ساختار ذهنی گوینده، حضرت زهرا و آتش‌زدنِ در کنار هم می‌آیند. یعنی هندسه ذهنی این فرد در هیئت‌های مذهبی و در روضه‌های خانگی جوری س
سلام
خوبین
شهادت حضرت صدیقه طاهره فاطمه الزهرا رو خدمت همه مسلمین و مخصوصا صاحت مقدس حضرت ولی عصر تسلیت عرض میکنم. و همچنین محضر مبارک نایب برحقش امام خامنه ای(مدظله العالی) و همچنین به همه بلاگی های محب حضرت و خاندان پاک نبوت و امامت.
بعد از مدت ها اولین پستی که دارم میذارم متبرک شد به نام اعظم حضرت زهرا لذا به تبرک اسم ایشان یه قسمتی از مباحث و مقاتل ایشون رو عنوان میکنم. حضرت صدیقه طاهره در سن 18 سالگی از دنیا رفتند مهم ترین واقعه بعد از رحلت
بسم‌الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
وقتی مسئولیتی را پذیرفتیم ،بدون شک باید پاسخگو باشیم،و بدون شک هیچ حرکتی از ما از محضر حضرت حق خارج نیست ،وقتی طبق بیان حضرت صدیقه طاهره وقتی شخصی بدست شما هدایت شود برای شما از آنچه خورشید بر آن می تاید(منظومه شمسی)بالاتر است
بدون شک اگر با رفتار شما شخصی از دین خارج شود نیز ...
وای به حالمان،و شرمندگی مان در محضر حضرت اباصالح المهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف اگر اشتباه گفته باشیم و
      طاهره میراخرایی. _ مریم باباجانی. _ شمیم رهایی راهی_ سعید میرزایی __شیدا ترابی زاد __ میربلوک شایاندوست __سید رضا موسوی اردبیلی __ رامون فدایی بیابانی __سید فاطمه مسلمی __ مریم تقدیری نوری __ کمیل فلاح _میلاد تیرگانی __شهاب مظفرزادگان __تهمینه سودمند _ علی میلانی پور _ زهرا درخشنده هادین __ادموند ترابیان __انیس خواجطوریان__راموند آراراتی _سمانه نیازی __لادن مازدی بیرانوند__سید ربابه سبز پیشخانی _کامران پوردادگر__احمد لهراسبی انارکی__قاسم کتخدامن

عاشقانه ای آرام و کلاسیک...این داستان خیلی لطیف و ملیحهیه ظرافت خاصی دارهبه اندازه ی لطافت و ظرافت دونه های سفید مراورید اصل...قلم نرم و روح نواز نویسنده ش زمان رو ازتون میگیره؛ طوری که نمیشه کتاب رو رها کرد! :)داستان در هلند و بر اساس تابلویی به همین اسم که وارمر نقاش هلندی کشیده روایت میشه؛ که در واقع میشه گفت بخشی از سرنوشت وارمره!──── ♡ ────نام کتاب: دختری با گوشواره مروارید✒نام نویسنده: تریسی شوالیهنام مترجم: طاهره صدیقیاننام انتش
در مورد مقامات حضرت زهرا سلام الله علیها دومین مطلبی را که امشب خدمت دوستان مطرح می کنیم این هست که در روایات یک خصوصیتی را که برای این بانوی بزرگوار ذکر می کنند این است که لأنها طاهرة لا تحیض آن حضرت طاهره بود که آن عادت زنانه را نداشت و لذا در تمام طول ما از عبادات الهی بهره مند بود و در عباداتش نقصی وارد نمی شد. این که فرمود لأنها طاهرة آن حضرت طاهره بود، این مقام طاهر بودن و آن هم طاهر بودنی که به این جا می انجامد که آن حالت زنانه را نداشت، ا
عَنْ یُونسَ بْنِ ظَبْیَانَ قَالَ: قَالَ أَبُو عَبْدِ اللَّهِ: «لِفَاطِمَةَ تِسْعَةُ أَسْمَاءَ عِنْدَ اللَّهِ عَزَّوَجَلَّ فَاطِمَةُ وَ الصِّدِّیقَةُ وَ الْمُبَارَکَةُ وَ الطَّاهِرَةُ وَ الزَّکِیَّةُ وَ الرَّاضِیَةُ وَ الْمَرْضِیَّةُ وَ الْمُحَدَّثَةُ وَ الزَّهْرَاء.»
ترجمه:
یونس بن ظبیان از امام صادق(علیه السلام) روایت کرده که فرمودند: فاطمۀ زهرا(علیها السلام) نزد خدای تعالی نُه نام دارد: «فاطمه و صدیقه و مبارکه و طاهره و زکیه و راض
عَنْ أَبِی جَعْفَرٍ عَنْ آبَائِهِ قَالَ: «إِنَّمَا سُمِّیَتْ فَاطِمَةُ بِنْتُ مُحَمَّدٍ الطَّاهِرَةَ لِطَهَارَتِهَا مِنْ کُلِّ دَنَسٍ وَ طَهَارَتِهَا مِنْ کُلِّ رَفَثٍ وَ مَا رَأَتْ قَطُّ یَوْماً حُمْرَةً وَ لَا نِفَاساً».
ترجمه:
امام باقر(علیه السلام) از پدران بزرگوارش روایت کرده است که: فاطمه(علیهاالسلام) دختر رسول خدا(صلی الله علیه و آله) را به سبب پاک بودنش از هر آلودگی و پاک بودنش از هر زشتی، «طاهره» نامیدند، و او هرگز مبتلا نشد به
دو تا برنامه وبلاگی برای ماه رمضان دارماول میخوام سی روز ماه رمضان رو هرروز وصیت نامه یه شهید رو تو وبم بذارمبرنامه دومم اینه که یه ختم قرآن وبلاگی برگزار کنمشکل و شمایل خیلی پیچیده ای هم ندارهبه این صورت که هر کسی هر جزئی که قراره بخونه رو زیر همین پست به صورت کامنت اعلام میکنه.جزء اول رو هم خودم برمیدارم.دوستانی که در ختم قرآن شرکت میکنند هر وقت جزء انتخابی خودشون رو تلاوت کردند حتما به بنده اطلاع بدن.تا الان دوستان زیر در ختم قرآن شرکت کر
+لیست
پیشنهادی دکتر محمدعلی انصاری (مفسر قرآن) برای افزایش اطلاعات دینی:
عقاید:
- منشور
عقاید امامیه، سبحانی
-راهنمای
حقیقت، سبحانی
-مبانی
اصول اعتقادات در اسلام، پیشوایی
تاریخ
اسلام: 
-فروغ
ابدیت، سبحانی
-سیره
رسول خدا، جعفریان
-فروغ
ولایت، سبحانی
-سیره
پیشوایان، پیشوایی
اخلاق:
-گلبانگ
رهایی، انصاری
-منشور
تربیت، انصاری
سلوک
جمیل، انصاری 

+لیست
پیشنهادی برای تازه‌ مادرها و البته مادرها:

-سرچشمه
تربیت، محمدعلی قاسمی، انتشارات نورالزهر

علی بن موسی بن جعفر بن محمد بن علی بن حسین بن علی بن ابی‌طالب، کنیه‌اش، ابوالحسن و مشهورترین لقبش رضا است. در روایتی از امام جواد(ع) آمده است که این لقب از سویخداوند به پدرش داده شده است؛[۱] ولی برخی منابع گفته‌اندمأمون لقب رضا را به او داد.[۲] صابر، صدیق، رضی و وفی از دیگر القاب آن حضرت است.[۳] در برخی روایات او عالم آل محمد نامیده شده است.[۴] نقل شده است که امام کاظم(ع) به فرزندانش می‌گفت: «برادر شما علی بن موسی، عالم آل محمد اس
کل عالم و مقام عصمت عالم اگر به صورت یک شکل و یک بافت و صورتی در بیاید، قهراً به بافت انسان در می آید . همانطور که قوه خیال، حقایق آنسویی را مطابق با مناسباتی که بینشان است، با اشکال این سویی برای انسان پیاده می کند، قوه خیال عالم، عصمت نظام عالم را در نشئه طبیعت به صورت انسان شکل می دهد و چون عصمت بیشتر با اسم شریف (الباطن) سازگار است، لذا به صورت زن شکل می دهد، نه صورت مرد . چون مرد بیشتر با اسم ( الظاهر) و زن بیشتر با اسم شریف (الباطن) در ارتباط ا
دو تا برنامه وبلاگی برای ماه رمضان دارماول میخوام سی روز ماه رمضان رو هرروز وصیت نامه یه شهید رو تو وبم بذارمبرنامه دومم اینه که یه ختم قرآن وبلاگی برگزار کنمشکل و شمایل خیلی پیچیده ای هم ندارهبه این صورت که هر کسی هر جزئی که قراره بخونه رو زیر همین پست به صورت کامنت اعلام میکنه.جزء اول رو هم خودم برمیدارم.دوستانی که در ختم قرآن شرکت میکنند هر وقت جزء انتخابی خودشون رو تلاوت کردند حتما به بنده اطلاع بدن.تا الان دوستان زیر در ختم قرآن شرکت کر

حضرت فاطمه (س)پس از رحلت پدر بزرگوار (ص)، از حق خلافت همسرش که به تعیین الهی بود به شدت دفاع نمود و در جریان هجوم عمر بن خطاب (به هواداری از خلافت ابوبکر)، به خانه‌اش به گونه‌ای میان درب و دیوار آسیب دیدند که علاوه بر صدمه‌های سخت، جنین ایشان نیز سقط شد و تازیانه‌های بیشماری بر جان و روح او نشست.
همه این رویدادهای تلخ و دردناک حضرت زهرا(س) را به بستر بیماری کشاند و به شهادت ایشان منجر شد، در مورد تاریخ شهادت جانگداز حضرت فاطمه زهرا (س) چند روا
هم اکنون ۸۳ کاشانه مهمان در سطح جزیره قشم فعالیت می کنند. این شهرستان شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده‌است.

به گزارش ایرنا، مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم عصر سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا گفت: در این مدت همچنین ۱۴ واحد کاشانه مهمان به اداره اماکن نیروی انتظامی ق
رفتم به صندوق آپلودهای بیانم سر بزنم، چند تا عکس دیدم، از روزای اولی که اومده بودم بیان. گفتم دوباره بذارمش که تجدید خاطره بشه!
رو این عکس تگ آیدا شف زده بودم. خب مسلما الان مهارت های عکس گیریم تو غذا خیلی بهتر شده. اما برای اون موقع به نظرم قشنگ بودن.

این اولین کیکیه که پختم. پودر آماده بود البته. ولی من حسابی ذوق زده بودم و ازش تو وبلاگ عکس گذاشتم.

این قسمتی از چیزایی بود که از ارمنستان برای خودم خریده بودم. چقدر عاشق ظرف و ظروف هستم من واقعا. ن
حضرت
امام خمینی رحمه الله در توصیف کمالات والای عرفانی و الهی حضرت صدیقه
طاهره می فرمایند: «تمام ابعادی که برای زن متصوّر است و برای یک انسان
متصوّر است، در فاطمه زهرا علیهاالسلام جلوه کرده و بوده است.

به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و بزرگداشت مقام مادر  مسابقه نقاشی و رنگ آمیزی در کتابخانه  با حضور دانش آموزان کلاس پنجم و ششم ابتدایی سما برگزار گردید.
توضیحات فایل:
خلاصه کتاب ارزشیابی در خدمت آموزش رستگار
کاربران گرامی ،محتوای این فایل شامل نکات مهم کتاب ارزشیابی در خدمت آموزش تالیف طاهره رستگار می باشد که با فرمت pdf در ۱۳ صفحه هفت فصل کامل کتاب را پوشش داده است.این کتاب حاوی اطلاعاتی است برای معلمان و مربیان که طی آن با رویکردهای نو در سنجش و ارزشیابی (دانش آموزان) با تاکید بر سنجش مستمر و پویا و باز خورد موثر به دانش آموزان در فرایند آموزش آشنا می شوند.
مباحث کتاب عبارت‌اند از: رویکردها
حضرت امیر المومنین علیه السلام و حضرت پیامبر صلی الله علیه و آله از یک نور واحد هستند (به اذعان اهل تسنن)
فضل الله بن روزبهان خنجی اصفهانی شافعی یکی از علمای متعصب اهل تسنن و دشمنان تشیع می‌نویسد:
آن حضرت شعبه‌ای است، نور او جدا گشته است از نور سید المرسلین. و این اشارت است بدان حدیث که حضرت پیغمبر (صلی الله علیه و آله) فرمود: أنا و علی من نور واحد؛ یعنی من و علی (علیه السلام) از یک نوریم؛ و در بیان احوال نور آن حضرت مذکور شد که از اصلاب طیبه به ا
برتری امیر المومنین و حضرت زهرا علیهما السلام نزد پیامبر صلی الله علیه و آله به اعتراف عایشه و توهین عایشه به رسول خدا به این دلیل (به روایت اهل تسنن)
هیثمی عالم بزرگ اهل تسنن می‌نویسد:
وعن النعمان بن بشیر قال :‏ إستأذن أبوبكر على رسول الله صلى الله علیه وسلم فسمع صوت عائشة عالیاًً وهی تقول‏ :‏ والله لقد عرفت أن علیاًً وفاطمة أحب إلیك منی ومن أبی مرتین أو ثلاثاًًً ، فإستأذن أبوبكر ‏فدخل‏ فأهوى إلیها فقال :‏ یا بنت فلانة لا أسمعك ترفعین صوت
این نرم افزار برای تلفن های هوشمند با سیستم عامل اندروید تولید شده است.
برخی از ویژگی های آن عبارت است از:
ادعیه بر مبنای ایام
تعقیبات نمازهای یومیه
نمازهای حضرت صدیقه طاهره (س)
حدیث شریف کساء
ضمائم و ...

دانلود
حضرت امیر المومنین علیه السلام و حضرت پیامبر صلی الله علیه و آله از یک نور واحد هستند (به اعتراف اهل سنت عمری)
فضل الله بن روزبهان خنجی اصفهانی شافعی یکی از علمای متعصب اهل سنت عمری و دشمنان تشیع می‌نویسد:
آن حضرت شعبه‌ای است، نور او جدا گشته است از نور سید المرسلین. و این اشارت است بدان حدیث که حضرت پیغمبر (صلی الله علیه و آله) فرمود: أنا و علی من نور واحد؛ یعنی من و علی (علیه السلام) از یک نوریم؛ و در بیان احوال نور آن حضرت مذکور شد که از اصلاب
در توصیف مقام کبریایی حضرت صدیق طاهره(سلام الله علیها)

اى بلند اختر که ناموس خداى اکبرى***عقلِ کل را دخترى و علمِ کل را همسرى
زینت عرش خدا پرورده دامان توست***یازده خورشید چرخ معرفت را مادرى
آن که بُد منت وجودش بر تمام ما سوى***گشت ممنون عطاى حق که دادش کوثرى
تاج فرق عالم و آدم بود ختم رسل***بر سر آن سرور کون و مکان تو افسرى
از گلستان تو یک گُل خامس آل عباست***اى که در آغوش خود خون خدا مى‌پرورى
مقتداى حضرت عیسى بود فرزند تو***آن چه در وصف تو گویم باز
مبادا سازشی صورت گیرد و خون‌های شهیدان به هدر رود و نتوانیم ندای امام رحمه الله علیه را به گوش جهانیان برسانیم که ندای امام همان ندای اسلام است. 
شهید سیده طاهره هاشمی، دانش‌هنوز ۱۴ ساله‌ای که در حمله منافقین به آمل ایستاد و به شهادت رسید.

رای دیدن تصویر در اندازه اصلی با ذکر صلوات بر روی آن کلیک کنید.
 ثواب این طراحی تقدیم به شهدای حمله منافقین به آمل...

خلاصه مطلب| شب و روز مبعث ؛ قله ماه رجب و از شبهای قدر
▫️شب ۲۷ رجب از لیالی قدر است.
▫️نکته بسیار جالب و عجیب درباره شب و روز مبعث حضرت رسول اکرم(ص)، آنست که این شب و روز تعلق ویژه به امیرالمومنین علی(ع) دارد.
▫️عجیب تر آنکه اهل معنا مانند مرحوم میرزا جوادآقا ملکی تبریزی در المراقبات و جناب سید در اقبال الاعمال و شیخ عباس در مفاتیح می فرمایند که توصیه شده در این شب به حرم حضرت امیر(ع) مشرف شوید و شفای بیماران خود را از مولا بگیرید.
▫️شب مبعث؛ ش

ابراهیم به تهران منتقل شد. یک ماه در بیمارستان نجمیه بستری بود. ابراهیم در مصاحبه با خبرنگاری که در بیمارستان به سراغ او آمده بود گفت:با این که بچه ها برای این عملیات ماه ها زحمت کشیدند و کار اطلاعاتی کردند. اما با عنایت خداوند، ما در فتح المبین علیات نکردیم! ما فقط راهپیمایی کردیم و شعارمان یا زهرا علیها السلام بود. آنجا هر چه که بود نظر عنایت خود خانم حضرت صدیقه طاهره علیها السلام بود...
در پایان هم وقتی خبرنگار پرسید: آیا پیامی برای مردم د
بسم الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز 
یا اباصالح المهدی
یا ابافاضل ادرکنی ولا تهلکنی
با شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها ،میدان برای عایشه و نقل احادیث از پیامبر رحمت صل الله علیه و آله وسلم باز شد بدون اینکه کسی بتواند از او ایراد بگیرد
با شهادت حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا تمام زنان جامعه به انزوا کشیده شدند
و تمام صحابه فهمیدند که ناموسشان مانند ناموس پیامبر رحمت و امیرالمومنین علی علیه السلام از شر عمر و کودتاگران سقیفه ایمن نیست
بإسمک الأعظم

پیامبر اکرم (صلی الله علیه واله) فرمود : دخترم از این جهت « فاطمه » نامیده شده که خداوند او و دوستانش را از آتش جهنم رهایى بخشیده است .نام : فاطمه بنت محمد .کنیه : ام‏ابیها و ام ‏النّبى (صلی الله علیه واله) .القاب : صدیقه ، مبارکه ، طاهره ، راضیه ، مرضیه ، زکیّه ، محدّثه و بتول .مشهور ترین لقب آن حضرت « زهرا » است .تاریخ ولادت : بیستم جمادى الآخره سال پنجم بعثت .برخى سال تولد آن حضرت را ، دوم بعثت و برخى دیگر پنج سال قبل از بعثت پیامبر (صل
اعتراف دشمن شیعه به ولایت تکوینی امیر المومنین علیه السلام و خاندان پاک آن حضرت
عبد العزیز غلام دهلوی قبح الله وجهه از علمای بزرگ اهل سنت عمری و دشمنان مکتب اهل بیت علیهم السلام در کتابی که بر ضد شیعه نوشته است می‌نویسد:
حضرت امیر و ذریة طاهره او را تمام امت بر مثال پیران و مرشدان می‌پرستند و امور تکوینیه را به ایشان وابسته می‌دانند و فاتحه و درود و صدقات و نذر به نام ایشان رایج و معمول گردیده چنانچه جمیع اولیاء الله همین معامله است و نام ش
دارم خودمو تیکه تیکه میکنم.
هزارتا برنامه چیدم نه برای زندگی ایده‌آل برای مهدیه‌ی ایده‌آل. اینایی رو دیدین که برای خوشگل شدن توی جراحی زیبایی افراط میکنن؟ من دارم با روحم این کارو میکنم. دشمن شدم با خودم. همه رو میتونم راضی کنم خودمو نمیتونم. اینارو مهدیه‌ای مینویسه که زندانی شده توی خودش. شاید بگین دختر خوب تو غم نداری، غم‌سازی میکنی واسه خودت از سر دل خوشت. منم غم دارم. غم‌های کوچیکی که بزرگ میبینمشون و غم‌های بزرگی که باورم نمیاد بزرگ
شهادت حضرت صدیقه طاهره (س)

شد فدک، بعد از پیمبر ، کفر و ایمان را محککرد رسوا خویشتن را دشمن از غصب فدکفاطمه ، لطف خفی، روح نبی ، جان علی استآنکه ذکر خیر او باشد همه ورد ملکعالم از ام ابیها نور هستی چون گرفتدارد او بر گردن خلق جهان حق نمکحضرت صدیقه اطهر، نمی گوید خلافکذب قول آن منافق هم، ندارد هیچ شکصحبت از ارث و وراثت، خود کمال ابلهی استپیش بانویی که مهر او سما است و سمکاز نبی گیرم، نماند ارث بر فرض محالحق ذی القربای پیغمبر، نبود از ما ترکمرد
امام علی(علیه السلام) در مورد همسرشان حضرت زهرا(سلام الله علیها) چنین می گفتند:
«... هرگاه به او نگاه می‌کردم غم و اندوه هایم برطرف می‌شد.» (بحارالانوار، ج 43، ص 134)
همچنین در روایتی دیگر هست که پیامبر اکرم(صلوات الله علیه) از علی(علیه السلام) سؤال کردند: «همسرت را چگونه یافتی؟ علی(علیه السلام) در پاسخ گفت: «نِعْمَ الْعَوْنُ عَلی طاعَةِ اللّهِ» بهترین یار و یاور برای اطاعت و بندگی خدا است.» (بحارالانوار، ج 43، ص 117)

پ.ن:
اول ذی الحجه سالروز پیوند آس
دانلود کتاب شناخت صنایع دستی ایران

دانلود فایل

shahreketabonline.com › محصولات › هنر › شناخت صنایع دستی ایرانخرید کتاب شناخت صنایع دستی ایران نوشته حسین یاوری از ...خرید کتاب شناخت صنایع دستی ایران نوشته حسین یاوری از انتشارات مهکامه، ، در شهر کتاب آنلاین.هنر، هنر ایرانی.www.ajansbook.com › shopproduct › detail › شناخت-صنایع-دستی-ا...شناخت صنایع دستی ایران - آژانس کتابخرید کتاب,خرید اینترنتی کتاب,کتاب شناخت صنایع دستی ایران نوشته حسین یاوری ،
صاحب باشگاهی که میرم یه خانم میانسال مثلا حدود 45، 50 ساله ولی بهش میاد بین 30 تا 40 سالش باشه. موهای سفید و مشکی که به خاطر گذر عمره اما مثل مش قشنگه و هیکل کاملا ورزشکاری. یه جذبه ی خیلی خاصی هم داره. همه ی رشته ها رو هم کار میکنه، یعنی جوری که اگه یکی از مربی ها نیاد خودش جایگزین میشه. بعضی از رشته ها هم کلا دست خودشن. 
پارسال من حدود 6 ماه نتونستم برم بعدش که رفتم دیدم سوخته! صورتش، دست هاش، گردنش... همه سوخته بودن، توی خود باشگاه هم این اتفاق افتاد.
عاشق شدیم رفت ... از اول!
این هــم دلیل ِ شعر ِ موافق!!
پا دادن ِ زنی به "شدن" را،
بگذار پای قحطی ِ عاشق!
تُنگ ِ دلــم ، برای تـــــو کوچک...
پک- پک بزرگ شد لب ِ سیگار...
سیفون شعر را بکشم ، تا
دلپیچه های آبی ِ خودکار...
وقتی به واژه در نمی آیی،
ویراژ روی مغزِ منی ... آخ...
هی ! موش ِ بسته بـــه دم ِ جارو!
دل بسته ای به خنده ی ِ سوراخ!
می خواهم از تو گرم بگیرم
سرمـای ذاتــی ِ تنی ام را!
با دست های تــــو بتکانم
اندوه ِ پاک – دامنی ام را!
تکرار ِ بوسه ، می بردم سرخ
تقویم شیعه
هشتم ربیع الثانی
۱- ولادت امام حسن عسکری علیه السلام
در این روز حضرت امام حسن عسکری علیه السلام در سال ۲۳۲ هجری قمری جهان را به قدوم خود منور فرمودند. و به روایت مصباح، تقویم المحسنین، اختیارات و دروس شهید، ولادت حضرت در چهارم این ماه بوده است. اقوال دیگری نیز در ولادت آن حضرت وجود دارد که عبارتند از ۸ ربیع الاول، ۱۰ ربیع الثانی.
پدر آن حضرت امام هادی علیه السلام و مادر محترمه اش بانویی است که نامش حدیث یا حُدَیثه یا سوسن یا سلیل اس
زندگینامه حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)

اسم آن خانم، فاطمه است و برای آن بزرگوار هشت لقب ذکر کرده اند: صدیقه، راضیه، مرضیه، زهرا، بتول، عذرا، مبارکه و طاهره (1). از بعضی روایات استفاده می شود که زکیه و محدثه از القاب آن خانم است و کنیه او ام ابیها است. (2)
عمر آن بزرگوار تقریبا هجده سال است. در روز جمعه بیستم جمادی الثانی سال دوم بعثت به دنیا آمد (3) و سال یازدهم از هجرت، سوم جمادی الثانی (4) به دست گردانندگان سقیفه بنی ساعده شهید شد.
شخصیت حضرت ز
 حضرت صادق ع فرمود پیوسته دعا محجوبست و میانه ان واستجابنتش. حجاب وپرده ای حایل است تا بر محمدوالش صلوات فرستاده شود که انگاه پرده و حایل بر طرف شود شرح  جزری در نهایه  گفته است صلوه در لغت بمعنای دعااست و عبادت مخصوصه را که شامل دعا است صلوه گفته اند چون در ان تعظیم خداوند است تا انکه گوید    و اما اینکه گوییم اللهم صل علی محمد معنایش این است که خدایااورا بزرگوار کن در دنیا بوسیله بلند کردن نام او و اشکارا کردن دعوت و نگهداری شریعتش و در اخر
شیخ طوسی در کتاب «مصباح» در اعمال روز جمعه فرموده : جماعتی از اصحابمان ، از ابو المفضّل شیبانی خبر دادند، که گفت: ابو محمّد عبد اللّه بن محمّد عابد بدالیه حدیثی نقل کرد و به زبان خویش گفت : از مولای خود امام حسن عسکری علیه السّلام در منزلشان در سرّمن رأی، سال دویست و پنجاه و پنج خواسته ام، که بر من املاء فرماید، [ یعنی کلمه کلمه بگوید ] کیفیّت فرستادن صلوات بر پیامبر و جانشینان آن حضرت را ( صلوات اللّه علیهم ) ، و با خود کاغذ بزرگی حاضر کردم ، پس ب
معرفی آزاد...خانم زهرا پورسعید

در این کتاب ما با ترفندهای تربیتی آشنا میشیم که بسیار کاربردی هست، دکتر هاروی روش های صحبت کردن با فرزندان را کاملا ملموس و با مثال های مختلف آموزش می دهند.صحبت کردنی که منجر به لجبازی و نپذیرفتن فرزند نباشد.ایشان رفتارهای بچه ها را به سه قسمت تقسیم کردند:رفتارهای چراغ سبز (رفتارهای خوب)چراغ زرد(رفتارهایی که نیاز به تذکر دارد ولی آسیب نمیزند)چراغ قرمز(رفتارهای خیلی بد و خطرناک)و نوع برخورد و روش صحبت با فر
آن شب با شنیدن آژیر قرمز، چراغ ها را خاموش کرده بودیم و داشتیم با نور تلویزیون کارهایمان را انجام می دادیم. اهل پناهگاه رفتن نبودیم. توی تاریکی چشمم گیر کرد به نگاه پسرکی که با لباس خاکی راه راه، بدون جوراب و با یک دمپایی پلاستیکی چند سایز بزرگ تر از پایش روی زمین نشسته بود و از توی تلویزیون به من زل زده بود. هم سن و سال خودمان بود، شاید کمی کوچک تر. پوست لب هایش خشک بود. خبرنگار با اسیر بغل دستی اش مصاحبه می کرد اما نگاه بی رمق و سمج پسرک به دل من
سلام
امروز یه روز خیلی خوب بود . خیلی خوب 
صبح رفتم خونه زهره. فاطمه اونجا بود و به یاد دوران دانشجویی گازم گرفت
عصر هم بچه های دیگه بسیج دانشگاه اومدن .نه ده نفر میشدیم. بعضی هاشون بعد نه سال همدیگه رو می دیدن . یه عالمه بچه اونجا در سایز های مختلف وول میخورد . از بچه دوم دبستان تا بچه یه ماهه نهان . یه زیارت عاشورا هم زدیم دور هم که زحمات صابخونه به ثمر بیشتری برسه . خیلی از دیدنشون خوشحال شدم . 
ظهر که منو زهره تنها بودیم یه مقدار مباحث شیرین فکر
مجموعه ۱۰ جلدی «فکر فکر سه قصه» رونمایی می‌شود.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی انتشارات مدرسه،  این مجموعه «هیچی نخودچی»، «ماکار شجاع»، «هدیه‌ی تولد»، «دریای من کو»، «قل بزنم یا نزنم»، «لولوی پا گندو»، «قور قل قلی»، «شیری که دیر می فهمید»، «تاب تاب عباسی» و «بچه فیلی که خیلی گم شده بود!» هر کدام در ۲۴ صفحه و با قیمت ۱۶۰۰۰ تومان منتشر شده‌اند.
محمدرضا شمس، لاله جعفری، سپیده خلیلی، سوسن طاقدیس، مهری ماهوتی، ناصر نادری، محمد حسن حسینی
زنان بزرگ تاریخ اسلام، جایگاه ویژه ای نزد اهل بیت علیهم السلام دارند. من یک روایت عرض کنم که جواب گوی خیلی از سؤالات است؛ مرحوم شیخ بهائی می نویسد: دختر امیر مؤمنان علیه السلام متولد شد. حضرت صدیقه طاهره سلام اللّه علیها دختر را در دامن علی علیه السلام گذاشت و گفت: نام این نوزاد را بگذار. امیرمؤمنان علیه السلام فرمودند؛ «واللّه من در نام گذاری فرزندانم بر رسول خدا صلی اللّه علیه و آله پیشی نمی گیرم»؛ پیغمبر در سفر بودند، دو روز بعد که آمدند،

کشاورز فقیر اسکاتلندی بود و فلمینگ نام داشت. یک روز، درحالی که به دنبال امرار معاش خانواده اش بود، از باتلاقی در آن نزدیکی صدای درخواست کمک را شنید، وسایلش را بر روی زمین انداخت و به سمت باتلاق دوید. پسری وحشت زدهکه تا کمر در باتلاق فرو رفته بود، فریاد می زد و تلاش می کرد تا خودش را آزاد کند. فارمر فلمینگ او را از مرگی تدریجی و وحشتناک نجات می دهد.
  روز بعد، کالسکه ای مجلل به منزل محقر فارمر فلمینگ رسید. مرد اشراف زاده خود را به عنوان پدر پس
  ولادت امام رضا {ع}

هنوز داغ شهادت امام صادق علیه السلام از قلب مالامال از اندوه فرزندش امام کاظم علیه السلام رخت برنبسته و لباس عزا بر تن شیعیان ایشان دیده می شود. مدینه نیز در غم از دست دادن رهبر و امامی چون صادق آل محمد، از آسمان خجل است و خورشید و ماه و ستارگان نیز حال طلوع ندارند. از 25 شوال تا 11 ذیقعه، لبخندی بر لبان هیچ یک دیده نشده است. تا روز یازدهم ذیقعده که خورشید، طلوع متفاوتی داشت و مدینه و اهلش را با پرتوافشانی خویش، ا
دانلود سری the juliette chronicles
این سری نویسنده ایرانی Bestseller new york times طاهره مافی است.
کتاب ششم و اخر این سری تازه در تومده که براتون قرار میدیم.
خلاصه
اتفاقاتی برای افرادی که به جولیت دست میزنند می افتد. اتفاقات عجیب. اتفاقات بد. اتفاقات مرده.
هیچ کس نمیداند چرا لمس او مرگ اور است. فقط اینکه موسسه برای او برنامه هایی دارد. و اینکه از او میخواهند به عنوان یک اسلحه استفاده کنند.
ولی جولیت برنامه های خود را دارد. بعد از یک عمر زندانی بودن و تنهایی، او دارد
ده سال پیش این موقع خانه‌ی تو بودیم. کیک خریده بودیم. می‌خندیدیم. من قبل‌ترش به خواهره سپرده بودم که برود از نشر مروارید «با شهریاران شعر» بخرد. خریده بود. روی صفحه‌ی اولش نوشتم: تقدیم به پدربزرگ عزیزمان، که از شهریاران است. کتاب را کنار بقیه هدیه‌ها گذاشتیم و به‌ت دادیم. تو با دقت چسب‌های کاغذ کادو را جدا کردی. چشم‌هات برق زد از خوشی. گفتی: دست‌خط ِ آناهیتاست. من آناهیتایت بودم. گفتن ندارد که توی تمام زندگی‌م فقط آناهیتای تو بودم. بعد؟ بع
دوران
تاریک و فاسد جاهلیت است اما او آراسته به سجایای اخلاقی است به او طاهره می‌گویند، سیدۀ زنان قریش
است و دارای ثروتی عظیم که با آن تجارت می‌کند، خیلی‌ها مشتاق بودند با او ازدواج کنند
اما او قبول نمی‌کرد، ملیکه عرب نیمه پنهان و گمشده وجودی‌اش را در محمدامین (صلی‌الله
علیه و آله) یافته بود، بعد از انجام امور مقدماتی و خواستگاری، باهم ازدواج کردند،
او درراه خدا و هموار کردن مسیر رسالت و انقلاب محمدی، بدون شک با بذل مال و درنهایت
جان، از
حذف «قُدسیت» از زندگی به همان میزان خسارت بار است که قدسی کردن افراطی همه امور از جمله اندیشه و برداشت دینی بشرِ محدود به انواع حدود ذهنی و تاریخی و اجتماعی. از یاد نبریم که «قدسی زدایی» در جهان جدید، خود عکس‌العملی در برابر قدسی کردن همه چیز و همه امور بوده است. سید محمد خاتمی|link|

پ.ن: می‌خواستم عنوان مطلب را «عصری بودن دین یا عصری بودن فقه» بگذارم که منصرف شدم.
پ.ن: این سه مطلب به هم ربط ندارن فقط مجبورم سه تاش رو الان بگم

توییت: بعضیا خودش
رهپویان هدایت: خیانت و بی
بند و باری امری نهادینه شده در فرقه ضاله بهائیت می باشد. ریشه این رویکرد از
زمان باب مخصوصا در ماجرای بدشت آغاز شد. در بدشت بابیان به این نتیجه رسیدند که
دوره شریعت طی شده و دیگر نیازی نیست به هیچ یک از مرزهای اخلاقی و دینی پایبند
ماند. 
طاهره قرة العین، الگوی زنان بهائی با همین دلیل تراشی باطل بدون
حجاب و پوشش مناسب در بین مردان حاضر شد و به حرافی پرداخت. طاهره قرة العین پس از
این اقدام و با توجیه این که قلم از نوشتن گن
حذف «قُدسیت» از زندگی به همان میزان خسارت بار است که قدسی کردن افراطی همه امور از جمله اندیشه و برداشت دینی بشرِ محدود به انواع حدود ذهنی و تاریخی و اجتماعی. از یاد نبریم که «قدسی زدایی» در جهان جدید، خود عکس‌العملی در برابر قدسی کردن همه چیز و همه امور بوده است. سید محمد خاتمی|link|

پ.ن: می‌خواستم عنوان مطلب را «عصری بودن دین یا عصری بودن فقه» بگذارم که منصرف شدم.
پ.ن: این سه مطلب به هم ربط ندارن فقط مجبورم سه تاش رو الان بگم
توییت: بعضیا خو
شهرستان ادب: آخرین کلاس دوره‌ی سوم آفتابگردان‌ها،
توسط زهیر توکلی شاعر و پژوهشگر ادبیات معاصر برگزار شد. در این کلاس، که نود
دقیقه به طول انجامید، زهیر توکلی در مورد «جریان‌شناسی شعر انقلاب» صحبت‌های خود
را آغاز نمود:

زمینه‌های تحول در شعر فارسی،
پیش از انقلاب فراهم شده‌بود
شعر انقلاب به معنای
مضامین سیاسی که حاوی اعتراض به حکومت سابق بود، سابقه‌ی بسیار زیادی دارد و گروه‌های
مختلفی این نوع از شعر را می‌گفتند؛ این نوع از شعر، شعر ان
سلام، تا به حال حدیث شریف کساء را خوندید؟
آیا تا به حال به این فکر کردید که چه کسی داره این حدیث را روایت میکنه؟
آیا به این موضوع توجه کردید، اون کسی که این حدیث را داره بیان میکنه، صحبت بین خداوند و جبرئیل را میشنوه؟
بله، اون کسی که این حدیث شریف را روایت میکنه کسی نیست جز وجود نازنین صدیقه طاهره، حضرت فاطمه زهرا (س).
فاطمه زهرایی(س) که مقامش از تمام انبیاء پیش از پیامبر اسلام (ص) بالاتر است، چرا که بدون واسطه سخنان خداوند متعال را می شنوه.
آیا
دانلود کتاب صوتی من کودک من (خودشناسی به کمک احیا، رشد و بالندگی کودک درون)
من - کودک - من (خودشناسی به کمک احیا، رشد و بالندگی کودک درون) فرمت فایل ها: mp3 تعداد فایل ها: 37 حجم کل فایل ها: 259 مگابایت زمان پخش: نویسنده: جان برادشاو مترجم: دکتر داود محب علی گوینده: طاهره رحمانی صدابرداران: مظاهر آقاجانی و بهرام حامدی گو دسته بندی: روانشناسی - کتاب ...
دریافت فایل
دانلود کتاب صوتی من کودک من (خودشناسی به کمک احیا، رشد و بالندگی کودک درون)
من - کودک - من (خودشناسی به کمک احیا، رشد و بالندگی کودک درون) فرمت فایل ها: mp3 تعداد فایل ها: 37 حجم کل فایل ها: 259 مگابایت زمان پخش: نویسنده: جان برادشاو مترجم: دکتر داود محب علی گوینده: طاهره رحمانی صدابرداران: مظاهر آقاجانی و بهرام حامدی گو دسته بندی: روانشناسی - کتاب ...
دریافت فایل
 پائیز سال 1361 بود. بار دیگر به همراه ابراهیم عازم مناطق عملیاتی شدیم. این بار نَقل همه ی مجالس توسل های ابراهیم به حضرت زهرا علیها سلام بود. هرجا میرفتیم حرف از او بود!خیلی از بچه ها داستان ها و حماسه آفرینی های او را در عملیات ها تعریف می کردند. همه ی آن ها با توسل به حضرت صدیقه ی طاهره علیها سلام انجام شده بود.به منطقه ی سومار رفتیم. به هر سنگری می رفتیم از ابراهیم می خواستند که برای آن ها مداحی کند و ازحضرت زهرا علیها سلام بخواند.شب بود. ابراهی
مقام عظیم حضرت عباس علیه السلام نزد حضرت زهرا سلام الله علیها

جناب فاضل دربندی، آیت الله کلباسی نجفی و شیخ مهدی حائری مازندرانی رضوان الله علیهم نقل کرده‌اند:

✍ و قد اخبر جمع من الثقات فی هذا الزمان: ان واحدا من مؤمنی هذا العصر کان یزور سید الشهداء ابی عبد الله الحسین علیه السلام فی کل یوم ثلاث مرات او فی صبیحة کل یوم، وما کان یزور العباس الا بعد عشرین یوما او ما یقرب منه، و قد رأى فی الطیف الصدیقة الطاهرة فاطمة الزهراء سلام الله علیها،
مسابقات سراسری قرآن در بخش بانوان پس از معرفی برترین ها در رشته های قرائت و حفظ برادران در اصفهان آغاز شد.
چهل‌ و دومین دوره مسابقات قرآن کریم در بخش بانوان با رقابت شرکت کنندگان در رشته های ترتیل و حفظ ۱۰ جز در تالار ابن سینا دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد که پس از برگزاری برترین های دو رشته قرائت ترتیل و حفظ ۱۰ جزء مشخص شدند.
گفتنی است فردا دوشنبه ۱۵ مهر ماه  متسابقین در  رشته حفظ ۲۰ جزء با هم به رقابت خواهند پرداخت و برگزیدگان نیز  مش

آیین (نشریه خاتمی)

پ.ن: این سه مطلب به هم ربط ندارن فقط مجبورم سه تاش رو الان بگ
میلاد حضرت معصومه سلام الله علیها مبارکباد

صدای شادی افلاکیان از کوچه پس کوچه های مدینه به گوش می رسد. از خانه ساده
و با صفای امام کاظم علیه السلام ، نوری به آسمان برخاسته است. ستاره ها
نورانی تر شده اند و ماه، همچون خورشید می درخشد. صدای گریه ای سکوت آسمان
ها را شکسته، انتظار عاشقانه پدری را به پایان رسانده، و لب های پر از نور
پیشوای هفتم را به لبخند زینت داده و بر اماممان، حضرت رضا علیه السلام
همدمی بخشیده، تا زین
بسم تعالی
گزارش فعالیت انجمن علمی گروه کلام

اولین جلسه انجمن علمی گروه کلام در تاریخ ۱۰/۶/۱۳۹۷ با حضور طلاب کارشناسی این رشته برگزار شد و جلسات هر ماه یکبار ادامه پیدا کرده و همچنان به قوت خود باقی است.
پس از نظر سنجی بین اعضا در مورد نوع فعالیت انجمن، قرار بر این شده که این نهاد با پاسخگویی به شبهات، معرفی علما. نشست‌ها، و کارگاه‌های آموزشی و علمی، جمع آوری خاطرات طلاب بنت المصطفی، و در کل دغدغه طلاب ورودی این رشته و طلاب ارشد فعالیت کند.
در دریای وابستگی‌های دنیا اگر شناگر خوبی نباشی غرق می‌شوی. اما گاهی اوقات هم، خدا فرشته نجاتی را می‌فرستد، مثل شهید محمدخانی که این روزها دست‌های خسته از گناه را گرفته و به سوی خدا برده است. . کمتر کسی است که اسم حاج عمار را بشنود و یاد محمد حسین نباشد. . زندگی‌اش درسی است برای آنان که راه عشق را می‌جویند، حتی برای آنان که راه را اشتباه رفته‌اند و منتظر راهنمایی هستند. . ▪️سر که زد چوبه محمل دل ما خورد ترک ▪️ریخت بر قلب و دل جمله عشاق نمک .
باغ بهشت طره ی مژگان چشم
توست
قمری به روی شاخه غزلخوان چشم توست

باران شوق چشم تو معنای زندگی
است
زمزم همیشه تشنه ی باران چشم توست

نام تو گشته ذکر مناجات قدسیان
روح الامین که قاری قران چشم توست

روز حساب علت ویرانی جهان
یک نفحه از وزیدن طوفان چشم توست

خورشید هم عنان خود از دست
داده است
مبهوت و مات و خیره، پریشان چشم توست

بانو خدای را به تماشا نشسته
ای
دین ترجمان و معنی ایمان چشم توست

معنا گرفت با تو بهار ای گل
وجود
فصل بهار غنچه ی بستان چشم تو

سالروز وفات حضرت زینب (س)  

حضرت زینب کبرى علیها السلام در روز پنجم جمادى الاولى سال پنجم یا ششم هجرى قمرى در شهر مدینه منوّره متولّد گردیده و جهان را به قدوم خویش مزین فرمودند.

نام مبارک آن بزرگوار زینب، و کنیه گرامیشان ام الحسن و ام کلثوم و القاب آن حضرت عبارتند از: صدّیقة الصغرى، عصمة الصغرى، ولیة اللّه العظمى، ناموس الکبرى، شریکة الحسین علیهالسّلام و عالمه غیر معلّمه، فاضله، کامله و ...

پدر بزرگوار حضرت زینب (س)، اوّلین پیشواى شیع

وی دستی به نقاشی می برد!
عاشق بیست و چهار مداد رنگی روغنی اش است که حالا شده بیست و سه تا! به لطف برادرِ زشت لجوجش.. 
امروز شبیه روز تولدش هرسال ،خودش را به آن راه می زد که: خبری نیست! من نمی خواهم درگیر مناسب ها و تاریخ ها شوم و ...! اما خوب می دانست حسی درونش قلقلکش؟ یا حتی غلغلکش! می دهد . 
برای حق مطلب هم که شده دستی به نقاشی برد .. 
حقیقتش ما انقدر ها بی کفایت نبودیم!
 اینکه هر روز تا لنگ ظهر بخوابیم و بعدِ آن هم سرکی توی آشپزخانه کشیده و بعدش تا
عصر نهم آخرین ماه سال قمری  روزشناخت است
روزنهم ذیحجه روز طلوع  آفتاب  نگاه  است
روزی برای شناخت امام زمانه ی ما آدمیان
روزی برای تجدید وبازیابی  الگو پذیری از دانای کل زمین وزمان
سفره ی  روز عرفه به پهنای همه ی ابعاد زمین وزمان گسترده می شود تا درخت نیایش به میوه شیرین اجابت ببار بنشیند
عصر عرفه  اقتدار وتصرفی  همچون شب قدر بر زمان وزمینیان وآسمانیان دارد
عرفه روزشناسایی خوشی ها. روزشناسایی دلبستگی ها. روز شناسایی داشته ها وعید توجه ومحب
Shirazart.blog.ir 
*روانشناسان ، " آزمون درخت " را به مثابه ی روشی که حیات ناخود آگاهی آدمی و تعادل و مرحله رشد وی را باز می تاباند ، به کار می برند .
تنه ی درخت ، نمودار " من" ( نفس) و " قدرت من" است .برگهای درخت ، نمودار حیات عاطفی و مناسبات با دیگران اند ‌.
درخت بی برگ ، علامت بیمارگون " باز داری " و افسردگی است و برگهای بهاری درخت ، نشانه ی آمادگی برای برقراری پیوندها ی عاطفی .میوه هایی چون سیب و آلبالو به عنوان مثال ، نشانگر احساس ناکامی و خواهشهای عاطفی ا
تقویم شیعه
یکم ربیع الاول
۱- دفن بدن مطهر پیامبر صلی الله علیه و آله
در نیمه شب اول ربیع الاول بدن مطهر خاتم الانبیاء و المرسلین صلی الله علیه و آله را امیر المومنین علی بن ابی طالب علیه السلام دفن فرمودند. مصیبت و فاجعه رحلت پیامبر صلی الله علیه و آله از یک طرف و بی‌احترامی به آن حضرت و توجه نداشتن مردم به غسل و کفن و دفن حضرت از طرف دیگر، داغ‌هایی بود که بر دل مبارک امیر المومنین علیه السلام سنگینی می کرد. چنانکه با یاد تلخ آن روزها فرموده‌ا
____________________________________________________________________________________________
بمناست بیست و هفتمین هفته بزرگداشت کتاب و کتابخوانی مراسم محوری با مشارکت مدیریت آموزش و پرورش و اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ایرانشهر در دبیرستان صدیقه طاهره(س) برگزار گردید. در این مراسم برنامه های متنوعی اجرا شد:
1-گارد استقبال
2- حاملان قرآن
3- ایراد سخنرانی در باب اهمیت کتاب و کتابخوانی توسط ریاست محترم اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ایرانشهر جناب آقای وحید بامری
4- نواختن زنگ کت
جایگاه والای حضرت زهرا(سلام الله علیها) نزد پیامبر(صلی الله علیه و آله)
درباره‌ی فاطمه‌ی زهرا سلام‌اللَّه‌علیها، هرچه بگوییم، کم گفته‌ایم و حقیقتاً نمی‌دانیم که چه باید بگوییم و چه باید بیندیشیم. به قدری ابعاد وجود این انسیّه‌ی حوراء، این روح مجرّد و این خلاصه‌ی نبوّت و ولایت برای ما پهناور و بی‌پایان و درک ناشدنی است که حقیقتاً متحیّر می‌مانیم. می‌دانید که همزمانی و هم‌عصری از عواملی است که مانع از شناختِ درستِ شخصیتها می‌شود. ست
بسمه تعالی
                               "ولادت حضرت معصومه (ع) و روز دختر مبارک"

حضرت معصومه علیها السلام در اول سال 173 هجری قمری در مدینه چشم به جهان گشود. پدرش
امام هفتم شیعیان حضرت موسی بن جعفر (ع)  و مادرش حضرت نجمه بود که
به علت پاکی و طهارت نفس به او طاهره می گفتند. حضرت معصومه در 28 سالگی و
در روز دوازدهم ربیع الثانی سال 201 هجری قمری در قم به شهادت رسید که
امروز بارگاه ملکوتی و مرقد مطهرش همچون خورشیدی در قلب شهرستان قم می
درخشد و هموا

بسمه تعالی

حضرت معصومه علیها السلام در اول سال 173 هجری قمری در مدینه چشم به جهان گشود. پدرش
درخشد و همواره فیض بخش و نورافشان دلها و ج

بسمه تعالی

درخشد و همواره فیض بخش و نورافشان دلها و ج
اینقدر این روزها به همه گفتم کار دارم کار دارم کار دارم که بعید نیس مردم بگن تو مگه رئیس جمهوری؟ اما واقعا کار دارم و تنها وقتی با تاکید این جمله رو میگم که واقعا درگیر باشم.الان هم به شما میگم کار دارم و لپ‌تاپم رو روشن کردم اما همونطور که از عصر نتونستم کار کنم، الان هم نشد و میز و کار و لپ‌تاپ رو رها کردم تا بنویسم‌.من از عصر بهترم. نه چون مشکل حل شد یا سوتفاهم‌ها و مجهولات ذهنم روشن شد، چون زمان گذشت. فقط و فقط همین.زمان گذشت و من تونستم بدو
روایت شده که حضرت امام زین‌العابدین ـ علیه‌السلام ـ شنید در روز عرفه صدای سائلی را که از مردم سؤال می‌نمود. فرمود: وای بر تو. آیا از غیر خدا سؤال می‌کنی در این روز و حال آن‌که امید می‌رود در این روز برای بچّه‌های در شکم آن‌که فضل خدا شامل آنها شود و سعید شوند و از برای این روز اعمال چند است:

اول: غسل

دوّم: زیارت امام حسین ـ علیه‌السلام ـ که مقابل هزار حجّ و هزار عمره و هزار جهاد بلکه بالاتر است و احادیث در کثرت فضیلت زیارت آن حضرت د
حضرت فاطمه معصومه(س) زندگی کوتاه ولی پرباری داشت. آن حضرت در طول زندگی کوتاه خویش، فراز و نشیب‌های زیادی را پشت‌سر گذاشت، اما متأسفانه در تاریخ به این فراز و فرودها اشاره‌ی زیادی نشده است. آنچه مسلم است، حضرت معصومه در کنار پدر بزرگوار و برادر گرامی‌اش، در حوادث تاریخی دوره‌ی خود مؤثر بوده و آن رویدادها هم بر زندگی ایشان تأثیر گذاشته است. از این رو در این کتاب سعی شده است، برای نگارش داستان زندگی ایشان، نگاهی گذرا به مهم‌ترین حوادث آن دو
دهه کرامت یادآور تمام خوبی‌هاست. و یادآور جمال انسانی است.اکنون اطلاعاتمان را در باره ی این بزرگواران بالا می بریمامام صادق(ع)پیش از ولادت کریمه آل محمد(ص) فرمود:خدا را حرمى است و آن مکه است،امیرمؤمنان را حرمى است و آن کوفه است،و ما اهل بیت را حرمى است و آن قم است.بزودى بانویى به نام فاطمه از تبار من در آن جا دفن شود که هر کس به زیارتش بشتابد،بهشت بر او واجب مى گردد.بارگاه حضرت معصومه(س) تجلیگاه حضرت زهرا(س)بر اساس رویاى صادقه‏اى که مرحوم آیت ا
استاد احمد عابدی:بسم الله الرحمن الرحیمخداوند در آیه 42 سوره آل‌عمران می‌فرماید «یا مَرْیمُ إِنَّ‌الله اصْطَفَاک وَطَهَّرَک وَاصْطَفَاک عَلَى نِسَاء الْعَالَمِینَ» یعنی خداوند حضرت مریم(سلام الله علیها) را برگزید و بر همه زنان برتری داد. ذیل این آیه شریفه هم اهل سنت و هم شیعه فراوان این حدیث را نقل کرده‌اند که «رسول خدا فرموده‌اند، چهار زن(زهرا، خدیجه، هاجر و آسیه)، «سیادة النساء العالمین» هستند. در حدیث آمده که حضرت مریم و حضرت هاجر،
بسم الله الرحمن الرحیم
یا ابوالفضل العباس
یا اباصالح المهدی ادرکنی
در نزد علمای سقیفه مرد شراب فروشی که با گستاخی تمام با پیامبر سخن میگوید و حکم پیامبر را نمی پذیرد و حتی وعده بهشت پیامبر را رد میکند، اهل بهشت است
در نزد علمای سقیفه
اگر شما به افرادی که در جنگ پیامبر را در میان دشمنان رها کردند و فرار کردند انتقاد کنی گناهکاری، ترسو هم بگویی باید با  شلاق ادب شوی 
وظیفه شرعی داری به زن فاحشه پرچم داری که در اواخر عمرش به پیامبر ایمان آورد د
   لقب بهاء برای حسینعلی نوری
خداوند متعال انبیائی که برگزیده به هر یک لقب خاصی داده و او را به آن لقب مفتخر نموده است. مانند لقب صفیّ الله برای حضرت آدم ابوالبشر‌. نبیّ الله برای حضرت نوح. خلیل الله برای حضرت ابراهیم. کلیم الله برای حضرت موسی بن عمران. روح الله برای حضرت عیسی و رسول الله، حبیب الله و خاتم النبیین برای حضرت محمّد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم
  اما در مورد پیامبر خود خوانده فرقه ضالّه بهائیت یعنی میرزا حسینعلی نوری مازندران
چند روز پیش سخنرانی شخصی به نام حجه الاسلام دشتی را می شنیدم. عنوان سخنرانی در مورد فضائل حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها بود. در بین سخنرانی ایشان مدعی می شوند که رسول الله صلی الله علیه و آله و امیرالمومنین علی علیه السلام در زمان حکومتشان حجاب را اجباری نکرده بودند و از این طریق به قانون حجاب می تازند.
در جواب ایشان باید گفت:
اینکه در زمان حکومت حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و امیرالمومنین علی علیه السلام حجاب اجباری نبوده است می تو

صبحِ شنبه
از صدای سرفه ی سارا بیدار می شوم. توی خواب سرفه می کند. سرم سنگین است و هنوز گیج خوابم. باید دوباره دستگاه بخور را روشن کنم تا این سرفه های خشک پی در پی سهیل را هم بیدار نکرده. بلند که می شوم حالت تهوعی خفیف چنگ می زنم به گلویم. ساکن می ایستم و نفس عمیق می کشم تا به آن غلبه کنم. حتماً از خستگی و کم خوابی دیشب است. دستگاه بخور را روشن می کنم و برمی گردم به رختخواب. کاش بچه ها فعلا بیدار نشوند. دلم می خواهد یکی دو ساعت دیگر بخوابم. صدای چای ه

صبحِ شنبه
از صدای سرفه ی سارا بیدار می شوم. توی خواب سرفه می کند. سرم سنگین است و هنوز گیج خوابم. باید دوباره دستگاه بخور را روشن کنم تا این سرفه های خشک پی در پی سهیل را هم بیدار نکرده. بلند که می شوم حالت تهوعی خفیف چنگ می زنم به گلویم. ساکن می ایستم و نفس عمیق می کشم تا به آن غلبه کنم. حتماً از خستگی و کم خوابی دیشب است. دستگاه بخور را روشن می کنم و برمی گردم به رختخواب. کاش بچه ها فعلا بیدار نشوند. دلم می خواهد یکی دو ساعت دیگر بخوابم. صدای چای ه
  اسامی بازیکنان دعوت شده به اردوی آماده سازی تیم ملی فوتسال بانوان از سوی یاری اعلام شد.
بخش ورزش بانوان مجله خبری ورزشی اسپورت‌استار

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، شهناز یاری سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان اسامی بازیکنان دعوت شده به اردوی تدارکاتی تیم ملی فوتسال بانوان را که از 13 تا 16 دی ماه در مرکز ملی فوتبال برگزار می شود، را اعلام کرد.
اسامی به شرح زیر است:
سیده نسترن مقیمی، فرزانه توسلی، مهتاب بنایی، مه

صبحِ شنبه
**بسم الله العلیم **
*عرفان بحر *
حقیقت بحر و ارتباط آن با اسم حضرت زهرا سلام الله علیها 
 جدول  اعداد " بحر و البحر" :

ابجد کبیر بحر =210=کبیر امام حسین
کبیر بسیط بحر =213=کبیر بسیط زهرا
کبیر بینات بحر =3

ابجد صغیر بحر =18=صغیر بینات طاهره
صغیر بسیط بحر =21 =صغیر بسیط زهرا
صغیر بینات بحر=3

ابجد وضعی بحر =30=وضعی بینات آب
وضعی بسیط بحر =33= وضعی بسیط زهرا
وضعی بینات بحر=3

بسیار زیبا و شگفت اینکه تمام اعداد ( بحر) با تمام اعداد بسیط (زهرا ) یکی است . بحر مساوی
تقویم شیعه
پانزدهم رجب
۱- زیارت امام حسین علیه السلام
در شب ۱۵ رجب و روز آن زیارت امام حسین علیه السلام و همچنین زیارت مشاهد مشرفه معصومین علیهم السلام مستحب است.
۲- شهادت حضرت زینب سلام الله علیها
وفات (شهادت) مظلومانه و غریبانه ام المصائب حضرت فاطمه صغری عقیله بنی هاشم زینب کبری علیها السلام در شب یکشنبه ۱۵ رجب سال ۶۲ هجری قمری به وقوع پیوسته است. در مدت یک سال بعد از واقعه کربلا، زندگانی آن حضرت همراه با اشک و آه و خاطرات اسارت و کربلا سپری
تقویم شیعه
دهم ماه رمضان
۱- آمدن نامه‌های اهل کوفه برای امام حسین علیه السلام
در سال ۶۰ هجری قمری جمعی از کوفیان نامه‌های مردم کوفه را برای امام حسین علیه السلام را آوردند. که از جمله نام سلیمان بن صرد و مسیب بن نجبه و رفاعه بن شداد بجلی و حبیب بن مظاهر و جمعی از شیعیان آن حضرت در آن‌ها بود، که توسط عبد الله بن مسمع همدانی و عبد الله بن وال خدمت امام علیه السلام آورده شد.
۲- وفات حضرت خدیجه علیها السلام
در این روز حضرت خدیجه کبری علیها السلام ا
تقویم شیعه
دهم ماه رمضان
۱- آمدن نامه های اهل کوفه برای امام حسین علیه السلام
در سال ۶۰ هجری قمری جمعی از کوفیان نامه‌های مردم کوفه را برای امام حسین علیه السلام را آوردند. که از جمله نام سلیمان بن صرد و مسیب بن نجبه و رفاعه بن شداد بجلی و حبیب بن مظاهر و جمعی از شیعیان آن حضرت در آن‌ها بود، که توسط عبد الله بن مسمع همدانی و عبد الله بن وال خدمت امام علیه السلام آورده شد.
۲- وفات حضرت خدیجه علیها السلام
در این روز حضرت خدیجه کبری علیها السلام از
قرنطینه بودن به اختیار یا به اجبار کدام یک ؟ مسئله این است ...

این روزهایی که گذشت و هر کس سعی می کرد خودش را در حصاری محفوظ بدارد از بیماری ، یادم آمد انسان هایی در مملکت من هستند که سالهاست در حصارند ... کسانی که در حصر خانگی به سر می برند تا جامعه ای را نبینند ... کسانی که روزگاری کسی بودند ، دبدبه و کبکبه ای داشتند ، ولی چرخ روزگار برای اینها طوری گشته که دیگر نیستند و اجازه عبور و مرور ندارند. صرف از گناهکار دانستن و یا ندانستن این افراد از د
ریاحین :  این امر در روایت های متعددی ذکر شده است؛ در کتاب شریف کافی جناب کلینی باب مستقلی در اخبار «انا انزلناه فی لیله القدر» دارد. آنجا تصریح دارد که لیله القدر، فاطمه زهرا(س) است.
شب قدر شبی است که رسول اکرم(ص) و ائمه معصومین(ع) به احیای این شب بسیار تاکید کرده اند. در روایات فراوانی وارد است که حضرت زهرا(س) به هر قیمتی که بود اجازه نمی دادند که فرزندانشان بخوابند، یعنی سعی داشتند تا فرزندان شب های قدر را بیدار بمانند چراکه این لیالی برای بید
بالاخره پاسپورت پسرمان رسید. ولی با شش روز تاخیر! طوری که وقتی برای ویزاکردن نماند... (آنقدر برای پیگیری هرروز زنگ زده بودم به پستچی، که وقتی آمد دم در و گذرنامه را داد به دستم، گفت بالاخره پاسپورتتان رسید! و من جوری که انگار پستچی بخت برگشته مقصر باشد با عصبانیت گفتم حالا دیگه چه فایده؟؟)
و ما به هر دری زدیم (دقیقا هر دری که فکرش را بکنید!) نشد که پول سفر اربعینمان جور شود... 
اما این اول داستان نبود. بلکه آخرش بود... اولش از آنجا شروع شد که من ادعا

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها